دسته‌بندی نشده

انواع باکس های تقسیم

انواع باکس های تقسیم

سیم های برق ساختمان در جایی به نام جعبه تقسیم انشعاب داده می شوند. این باکس ها به دو شکل روکار و توکار استفاده می‌ شود. جعبه های تقسیم در سایز های مختلف و از مواد اولیه آلومینیوم، پلاستیک، چدن، گالوانیزه و در اشکال مربع، مستطیل، گرد، هشت ضلعی، سقفی برای کارهای مختلف ساخته می شوند.

برای خرید جعبه تقسیم بهتر است ابتدا در مورد آن ها بیشتر اطلاع داشته باشید تا انتخاب درستی داشته باشید.

تفاوت و کارایی های جعبه تقسیم چیست؟

متداول ترین نوع که بیشتر در سیم کشی های ساختمانی کاربرد دارد جعبه تقسیم آلومینیومی می باشد. این جنس خود دارای انواع ضدآب و معمولی است نوع ضد آب در برابر گرد وغبار هم که مقاوم می باشد. این نوع نیز در سایزهای مختلف برای مصارف گوناگون تولید و عرضه می شود.
جعبه تقسیم های آلومینیومی وزن کم و ایمنی بالاتری نسبت به جعبه های فلزی دیگر دارند. جعبه تقسیم استیل از کیفیت بالاتری نسبت به آلومینیومی دارد. جعبه های استیل برای فضاهای باز مناسب می باشد.
جعبه تقسیم های آلومینیومی نیز دارای مقاومت های متفاوتی هستند که در قیمت جعبه تقسیم تاثیر خواهد داشت.
جعبه تقسیم های فلزی در برابر اشعه UV، حریق و حرارت مقاوم می باشند و به نوعی می توان گفت عایق هستند.یکی از انواع جعبه تقسیم‌ها، جعبه تقسیم پلاستیکی است که دارای مزایایی می‌باشد.
جعبه تقسیم های پلاستیکی نیز به دلیل نارسانا بودن و نصب آسان طرفداران بسیار دارد.جعبه‌ تقسیم های پلاستیکی برای مواردی که خارج از ساختمان باید نصب شوند مناسب می باشد. نصب صحیح جعبه‌ های ضد آب سبب می شود سیم ها و وسایل داخل جعبه از خیس شدن در امان باشند. پلاستیکی و نارسانا بودن آن ها باعث می‌شود تا در صورت برخورد سیم‌های آزاد با بدنه اختلالی در سیستم برق کشی ایجاد نشود.
جعبه های گالوانیزه و چدنی نیز برای موارد خاص و شرایط سخت مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت جعبه تقسیم های گالوانیزه و چدن به نسبت جنسشان بیشتر می باشد.
جهت اطلاع از مزایا و کاربردهای بیشتر و همچنین خرید جعبه تقسیم با آریان پایپ که انواع ابزارآلات برق کشی ساختمان را ارائه می دهد تماس بگیرید.