دسته‌بندی نشده

لوازم کاربردی در برق کشی ساختمان


در گذشته برای برق کشی ساختمان نیاز به استفاده از وسایل مختلف نبود زیرا ساختمان ها اکثرا دارای طبقات متعدد نبودند و سیم کشی ساختمان پیچیدگی نداشت.
اما امروزه با توجه به تغییراتی که در ساختمان سازی ها صورت گرفته سیم کشی ساختمان ها نیز دچار تغییرات شده است و نیازمند وسایل نوین برای نظم بخشیدن به سیستم سیم کشی ساختمان می باشد. از جمله این وسایل می توان به سینی کابل ، لوله پلی آمید ، داکت پی وی سی و لوله خرطومی های مختلف اشاره کرد.

داکت پی وی سی وسیله ایست برای جای دادن سیم های برق که علاوه بر زیبایی ظاهری از سیم ها در برابر خوردگی و آسیب محافظت می کند.

لوله پلی آمید نیز دارای مزایایی از جمله مقاومت بالا در برابر سایش، مقاومت در برابر ضربه،انعطاف پذیری و… می باشند که موجب افزایش کاربرد آنها شده است.

لوله های خرطومی که انعطاف پذیری بالا دارند برای عبور سیم ها به کار برده می شوند که انواع مختلفی دارند که یکی از آنها لوله خرطومی فلزی روکش دار می باشد.

لوله های خرطومی فلزی بخاطر بدنه محکمشان برای حفاظت سیم ها در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

این لوله ها 2نوع می باشند:
لوله خرطومی فلزی بدون روکش و لوله خرطومی فلزی روکش دار

لوله خرطومی فلزی روکش دار به دلیل روکش دار بودنشان بیشتر محیط های بیرونی و مرطوب نیز استفاده می شوند.


سینی کابل ، وسیله ای برای نگهداری و محافظت از سیم‌ها و کابل ها و نظم بخشیدن به آنها در ابتدای مسیر تقسیم می باشد. نوع گالوانیزه آن در مقابل پوسیدگی و خرابی مقاوم می باشد و چون ظاهری مناسب و تمیز دارد می توان برای محیط های در معرض دید، استفاده کرد.