دسته‌بندی نشده

لوله های ساختمانی و صنعتی


لوله و ابزارآلات بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود مانند لوله فلکسیبل ، لوله های اتصال، جعبه فیوز ، لوله کاروگیت، لوله خرطومی ، لوله استیل، لوله پی وی سی و….. که هر کدام کارایی خاص خود را دارند و در بخش های مختلف ساختمان استفاده می شوند.
لوله پی وی سی یکی از پر مصرف ترین ابزار ساختمان سازی به حساب می آید که کاربرد آن در مخابرات، آب و فاضلاب، خطوط برق، اینترنت و….. است.


این لوله بسیار مقاوم و محکم است که به راحتی قابل شکستن نمی باشد بنابر این از این لوله برای محافظت استفاده می شود، حتی در برخی از انواع این لوله ها، لوله های نسوز نیز موجود می باشد.
همانطور که می دانید لوله هایی که در ساختمان سازی استفاده می شوند باید طول عمر بالایی داشته باشند.
یکی دیگر از ابزاری که این شرایط را باید داشته باشد جعبه فیوز می باشد زیرا در دسترس قرار می گیرد و استفاده از آن بالا است.


بعضی از لوله ها تنها برای پوشش دهی استفاده می شود برای مثال لوله فلکسیبل که بسیار انعطاف پذیر است و برای پوشش دهی کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد این لوله ها بسته به تعداد و قطر کابل در اندازه های متفاوتی دیده می شوند.
از ویژگی های لوله های ساختمانی می توان به مقاومت آن در برابر آفتاب، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر فشار و… اشاره نمود

برخی از این لوله های مناسب برای پوشش مخصوص هوا هستند که اگر دیده باشید اکثرا در هوا کش هود ها استفاده می شود برزنتی هستند که علاوه بر ظاهر زیبا مقاومت نیز دارند.
بعضی از ابزار های ساختمانی مربوط به برق کشی ساختمان هستند مانند جعبه فیوز که تمام برق یک واحد آپارتمانی را کنترل می کند.
از آنجا که قدرت برق بسیار بالا است در برق کشی ساختمان از محافظ هایی برای حفظ برق استفاده می شود.